Depresja wymaga RE:akcji – rusza czwarta edycja akcji psychoedukacyjnej

mat. organizatora

Według Światowej Organizacji Zdrowia na zaburzenia związane z depresją cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie, w tym ok 1,5 mln Polaków. W odpowiedzi na rosnący problem już po raz czwarty realizowana będzie ogólnopolska akcja psychoedukacyjna - RE:akcja w depresji. Przez cały miesiąc w jedenastu miastach Polski wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych, wykładach, zajęciach pracy z ciałem, warsztatach redukcji stresu oraz wielu innych wydarzeniach. We Wrocławiu akcja startuje 23 lutego i potrwa do 20 marca. Program „Miasto w formie” realizowany w ramach działań Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego objął ją swoim patronatem.

Wydarzenia RE:akcji skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką choroby, do bliskich osób dotkniętych depresją, ale także osób narażonych na ryzyko pojawienia się u nich symptomów depresji. Akcja została zainicjowana w 2013 roku przez wrocławski Ośrodek Psychoterapii TRZECI BIEGUN, a już w trzecim roku w wydarzeniach związanych z RE:akcją w depresji wzięło udział ponad 2000 osób w dziesięciu miastach Polski.

Weź depresję na warsztat

W tym roku przygotowano szereg ciekawych wydarzeń o charakterze edukacyjnym i artystycznym. Skierowane są do osób, które w sposób świadomy chcą kształtować swój dobrostan psychiczny i fizyczny – mówi Anna Szary, psychoterapeutka i jedna z inicjatorek akcji. – W ramach warsztatów podejmujemy tematykę świadomej profilaktyki depresji, ciała i ruchu, komunikacji w relacji partnerskiej oraz depresji u kobiet. Tradycyjnie można będzie skorzystać z bezpłatnych konsultacji terapeutycznych w czterech ośrodkach psychoterapeutycznych na terenie Wrocławia – dodaje Anna Szary. Częścią akcji jest także Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Pokaż mi to – Reakcja w depresji”, który zakończy się wystawą we Wrocławiu.

RE:akcję w depresji we Wrocławiu zainauguruje 23 lutego spektakl „LAS”, zorganizowany we współpracy z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Monodram Angeliki Pytel z muzyką na żywo (zawierający dziewięć autorskich piosenek w elektronicznej aranżacji) będzie prezentowany przez trzy kolejne dni. Wstęp na spektakle, tak jak wszystkie wydarzenia akcji, jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rezerwacja poprzez stronę internetową RE:akcji w depresji.

Szczegółowe informacje o akcji, terminy wydarzeń we Wrocławiu oraz zapisy na konsultacje, warsztaty i pokazy związane z Ogólnopolską Akcją Psychoedukacyjną RE:akcja w depresji dostępne są na stronie www.reakcjawdepresji.pl oraz na www.facebook.com/reakcjawdepresji

Zapraszamy!

23.02.2016 (wtorek) (Całodzienne) do 20.03.2016 (niedziela) (Całodzienne)