"Zdrowie pod kontrolą"

mat. organizatora

Zapraszamy na akcję “Zdrowie pod kontrolą” organizowaną przez Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny wraz z Partnerami, która odbędzie się 19. listopada 2016 r. w Arkadach Wrocławskich.

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? To będzie dobra okazja! Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zachęcają do bezpłatnych badań profilaktycznych, w tym m.in. poziomu cukru we krwi, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, spirometrii oraz EKG. Ratownicy pokażą, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, a dietetycy doradzą, co zmienić w swojej diecie, aby przez długi czas cieszyć się dobrym zdrowiem. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie.

Nie może Ciebie zabraknąć!

Informacja o organizatorze:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland zrzesza studentów medycyny z całej Polski. W swojej działalności największy nacisk kładzie na akcje promujące korzystanie z badań przesiewowych, stosowania profilaktyki chorób i prowadzenia zdrowego stylu życia. Podczas akcji w centrach handlowych i innych miejscach publicznych oferuje: badania poziomu cukru, ciśnienia tętniczego krwi, porady dietetyczne, kursy z zakresu pierwszej pomocy, instruktaż samobadania piersi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku. IFMSA prowadzi również akcje edukacyjne we wrocławskich szkołach z tematyki: zdrowego odżywiania, profilaktyki HIV/AIDS oraz profilaktyki nikotynizmu. “Zdrowie pod Kontrolą” to czołowy projekt, odbywający się dwa razy do roku. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Światowego Dnia Cukrzycy.

Termin: 
19.11.2016 (sobota), 10.00 do 18.00
Tagi: