15 lipca - Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego

Dawniej w ogóle nie używaliśmy telefonów komórkowych. Obecnie dla większości z nas wyzwanie stanowi niekorzystanie ze smartfona przez jeden dzień. Czy również zaliczasz się do tej grupy?

Światowy Dzień bez Telefonu, obchodzone 15 lipca, to nieoficjalne święto, które ma nam przypomnieć, że czasem warto zwolnić w codziennym życiu i odkryć, jak wiele ludzie z naszego najbliższego otoczenia mogą nam zaoferować.

Telefony komórkowe niewątpliwie ułatwiają nam codzienne życie. Bez trudu możemy się skontaktować z kimkolwiek chcemy, sprawdzić maila, Facebooka, a także skorzystać z licznych aplikacji. Kto z nas nie sprawdzał, o której według rozkładu powinien przyjechać autobus, czy nie mierzył, ile kalorii spalił podczas uprawiania ulubionego sportu?

W którym miejscu przebiega granica między “normą” a zbyt dużą ilością czasu poświęcanego na “życie” w wirtualnym świecie? Niepokojącym objawem jest fakt, jeżeli bez telefonu czujemy się niekomfortowo, zawsze jesteśmy online oraz ograniczamy realne kontakty ze znajomymi. Może to bowiem świadczyć o tzw. fonoholizmie. Wyniki badań pokazują, że co trzeci (36%) nastolatek nie wyobraża sobie nawet jednego dnia bez telefonu komórkowego…

Warto to przemyśleć i zdecydować się na obchody Światowego Dnia bez Telefonu Komórkowego. Podejmij wyzwanie i choć na ten jeden dzień spróbuj ograniczyć swoje przebywanie w sieci.

Tagi: