XI Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Już po raz jedenasty na Wyspie Słodowej, w samym sercu Wrocławia, 23 i 24 września odbędą się Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W tym roku impreza będzie przebiegać pod hasłem “Więcej zdrowia - więcej życia”. Jak co roku przygotowaliśmy dla wrocławian mnóstwo atrakcji.

Pierwszy dzień rozpocznie się o godz 9:00 piknikiem na Polanie Karłowickiej, skąd następnie ruszy Rowerowy Peleton z metą na Wyspie Słodowej. Po dotarciu uczestników, od 12:00 możliwe będzie skorzystanie z bezpłatnych badań profilaktycznych - będzie można zbadać m.in. znamiona na skórze, stopę cukrzycową, poziom glukozy, ciśnienie tętnicze krwi, ocenić postawę ciała, zanalizować skład masy ciała, skorzystać z masażu leczniczego czy też krioterapii częściowej.  Specjaliści będą udzielać porad jak samemu skutecznie i prawidłowo badać piersi czy jądra. Konsultacji i porad będą również udzielać dermatologowie, fizjoterapeuci, pielęgniarki, psychologowie, neurologopedzi, dietetycy, socjoterapeuci, terapeuci uzależnień.

Będzie to również świetna okazja by dać coś od siebie, bowiem na Wyspę Słodową zagości krwiobus, który przeprowadzi honorową zbiórkę krwi. Pojawi się także stanowisko DKMS, gdzie chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Zadbamy też o tych, którzy uwielbiają spędzać aktywnie czas. Dla “energetycznych wulkanów” przygotowaliśmy liczne zajęcia sportowo - rekreacyjne. Uczestnicy peletonu będą mogli skorzystać również ze znakowania rowerów. Chętni będą mogli zarejestrować się do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), a także otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która może okazać się przydatna dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie skorzystali z urlopu. Wszyscy głodni odnajdą się wśród zaproszonych food-trucków i stoisk - oczywiście ze zdrową żywnością.

Drugiego dnia, pojawią się specjaliści: dermatolodzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki, dietetycy, psychologowie. Ponownie będą udzielać bezpłatnych porad, będzie możliwość skorzystania z darmowych badań profilaktycznych - m.in. pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy i cholesterolu, stłuszczenia wątroby, EKG. Dla najmłodszych pojawi się także Szpital Pluszowego Misia, który pokaże maluchom, że nie taki doktor straszny, jak go malują. Wszystkich chętnych zapraszamy też do udziału w grze terenowej “Orientuj się na zdrowie”, gdzie oprócz sprytu i dobrej orientacji w terenie liczy się też czas. Do gry można się zgłaszać pod TYM linkiem. Serdecznie zapraszamy!

Niedziela definitywnie będzie dla wypoczywających aktywnie - o 15:00 rozpocznie się dwugodzinny maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy i trenerzy z Fitness Academy Stare Miasto. Zajęcia rozpoczną się latynoskimi rytmami, by przejść do treningu ABT i skończyć na krótkim stretchingu. Zapraszamy gorąco do udziału w dobrej zabawie! Dla uczestników przewidziane są pakiety startowe. Liczba miejsc jest ograniczona, link do formularza zapisowego na Maraton Fitness znajduje się TUTAJ

Oprócz wszystkich wymienionych już atrakcji przez dwa dni imprez będą odbywać się różne gry i zabawy dla dzieci, pokazy artystyczne, a najbardziej aktywni uczestnicy otrzymają od nas nagrody!

Pamiętaj, dobra forma się opłaca! Nie zwlekaj i zapisz się już dziś, a w ostatni weekend września przyjdź na Wyspę Słodową i zadbaj o swoje zdrowie.

Zapraszamy!

Termin: 
23.09.2017 (sobota), 9.00 do 24.09.2017 (niedziela), 17.00