Ogólnopolski Dzień Seniora

Ogólnopolski Dzień Seniora jest obchodzony 14 listopada. Celem obchodzonego dnia jest aktywizacja społeczna, a co za tym idzie,  lepsze postrzeganie osób starszych.

Starzejące się społeczeństwo zmusza nas do podejmowania inicjatyw mających na celu zwrócenie uwagi na problemy ludzi w podeszłym wieku. Zauważamy również konieczność większej integracji międzypokoleniowej i popularyzowanie idei pełnego udziału seniorów w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

W ramach obchodów tego Święta organizowane są spektakle, koncerty, wystawy przygotowane specjalnie z myślą o osobach dojrzałych i starszych:

1.       Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora i wrocławskimi uniwersytetami trzeciego wieku zapraszają wszystkich seniorów na cotygodniowe spotkania filmowe.

Każdy seans poprzedza prelekcja wprowadzająca w tematykę wyświetlanego filmu. W ramach cyklu prezentowane są filmy z różnych kategorii: klasyka światowa, klasyka polska, filmy dokumentalne oraz filmy mistrzów kina.  Termin: środy, godz. 14.00, sala nr 7 cena biletu 10 zł

2.       Centrum Medyczne Synexus we Wrocławiu  jako Partner Wrocławskiej Karty Seniora oraz Złoty Partner Dni Seniora prowadzi wiele bezpłatnych badań dla seniorów, związanych miedzy innymi z sercem czy cukrzycą.

Na badania można się zapisać korzystając z infolinii Centrum Medycznego Synexus: tel. 71 722 44 72 (infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00)

3.       Można również skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych dla seniorów:

 *Nordic Walking

w każdą niedzielę od 22 października do 26 listopada o godzinie 11.00, zbiórka dla chętnych przy ulicy Osobowickiej 112

 *Hatha Joga

w każdy piątek od 20 października do 24 listopada o godzinie 18,zbiórka na terenie Szkoły Podstawowej 21, przy ulicy Osobowickiej 127

 *Tai Chi

W każdy poniedziałek od 23 października do 27 listopada o godzinie 17.00, zbiórka przy Studium Edukacji Ekologicznej na ulicy Starogranicznej 28

Ogólnopolski Dzień Seniora

 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora wszystkim Seniorom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu lat życia wypełnionych radością, szacunkiem i życzliwością od każdego spotkanego człowieka.

 

źródło:http://www.zswgromadce.pl/dzie--seniora-w-domu-pogodnej-staro-ci-w-groma...

 

http://www.zycie.senior.pl/

http://www.seniorplus.gdynia.pl/aktualnosci-aktualnosci/Swiatowy-Dzien-Seniora.html

Tagi: