Zmotywuj się do zmiany i działaj!

Od dawna obiecujesz sobie, że wreszcie zmienisz swoje nawyki żywieniowe - przestaniesz jeść fast foody i słodycze, zaczniesz częściej sięgać po warzywa lub owoce czy też przestaniesz jeść w biegu? Czujesz, że brakuje Ci konsekwencji, determinacji, lepszej organizacji, wsparcia? A może silnej woli? Zapraszamy do udziału w programie zmiany nawyków żywieniowych - "Zmiotywuj się do zmiany i działaj!".

Program obejmuje pięć spotkań:

 • Spotkanie I – dlaczego tu jestem? 30.11.2017
  O motywacji tej zewnętrznej i wewnętrznej. Ustalenie konkretnego celu, zaplanowanie działań i sposobów ich monitorowania. Koło odżywiania oraz ankiety jedzeniowe; o trudnościach i zagrożeniach, jakie mogą się pojawić oraz sposobach radzenia sobie z nimi; o mocnych stronach, które będę wspierać w procesie zmiany. Zaplanowanie pierwszego kroku na pierwszy tydzień. A także słów kilka na temat nawyków.
 • Spotkanie II – o emocjach i potrzebach czyli dlaczego jem nawet gdy nie jestem głodna? 7.12.2017
  Jak emocje wpływają na nasze wybory żywieniowe. Dlaczego tak trudno poradzić sobie z jedzeniem słodyczy. Odkryjemy jakie funkcje pełni w naszym życiu jedzenie. Czy to, co jemy zaspokaja glód fizjologiczny czy głód emocjonalny? Analiza ankiet żywieniowych oraz trudności z minionego tygodnia. Ustalenie kolejnego kroku na kolejny tydzień.
 • Spotkanie III – słów kilka o uważności, postępowaniu i odpowiedzialności za własne wybory w kontekście wyborów jedzeniowych. 14.12.2017
  Będzie o uważności w czasie jedzenia. Często wręcz pochłaniamy posiłek w biegu w ogóle się na tym nie skupiając. Będzie więc nauka uważności. Ale też o odpowiedzialności za własne wybory i ich konsekwencje – te krótkoterminowe oraz długofalowe. I pytanie – co wybierasz? Analiza minionego tygodnia – z czym były trudności, pochwalenie się sukcesami i zaplanowanie działań na kolejne tygodnie.
 • Spotkanie IV – jak się ma motywacja do moich przekonań? O co chodzi z nawykami i na co naprawdę mam wpływ. A także o poczuciu własnej wartości. 28.12.2017
  Będzie o przekonaniach jedzeniowych, jakie mamy i w jaki sposób na nas wpływają a także jak je zmianić, aby wspierały proces zmiany. O kryzysie, który jest nieodłącznym etapem zmiany i przy tym o poczuciu własnej wartości. Zwłaszcza w kryzysie. Analiza minionych 2 tygodni – problemy, trudności, sukcesy.
 • Spotkanie V – będzie o pięknie – tym wewnętrznym i zewnętrznym. Co zrobić, aby je dostrzec przede wszystkim ... w sobie. 4.01.2018
  Ideał piękna dla każdej z nas i idealne odżywianie – jak się ma jedno do drugiego w naszym życiu. O samoakceptacji i zjedzeniu ciastka bez poczucia winy  Zaplanowanie działań na kolejne tygodnie i ugruntowanie dotychczasowych nawyków. Uświadomienie sobie ile już zostało zrobione, ile małych sukcesów już jest na koncie każdej z nas. Wzmacnianie w działaniu. 

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Limit miejsc: 15 osób

Na warsztaty obowiązują zapisy.

Uwaga! Zapisy obowiązują na termin 30.11.2017 r. Osoby, które zapiszą się na ten termin, deklarują swoje uczestnictwo w pozostałych spotkaniach, ponieważ jest to kilkutygodniowy cykl.

Termin: 
30.11.2017 (czwartek), 17.00 do 19.00
07.12.2017 (czwartek), 17.00 do 19.00
14.12.2017 (czwartek), 17.00 do 19.00
28.12.2017 (czwartek), 17.00 do 19.00
04.01.2018 (czwartek), 17.00 do 19.00
Tagi: