Ruch zimą wskazany!

Mroźna zima zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nią mamy ochotę zawinąć się w koc i z gorącą herbatą z dodatkiem pomarańczy i goździków zasiąść w fotelu z dobrą książką. Nam jednak zima nie groźna! Mimo tego, że mróz szczypie w policzki, zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu.

Kto z nas nie lubi wraz ze znajomymi spędzać czas na lodowisku? Włożyć łyżwy na nogi i poczuć lekki wiatr we włosach? Ile przy tym radości i uśmiechu na twarzach! A przy okazji, poprawia się nasza kondycja.

Może w Twojej okolicy jest górka? Weź sanki lub “jabłuszko” i poczuj się jak dziecko. Frajdy przy tym co niemiara, o korzyściach zdrowotnych nie wspominając.

A może włożysz ocieplacz, nauszniki i w towarzystwie słuchawek na uszach poznasz piękno swojej okolicy? Zachęcamy do krótkich przebieżek, które o poranku skutecznie postawią Cię na nogi i nastawią pozytywnie na cały dzień. Jeżeli preferujesz nieco mniej wymagające sporty, warto wziąć kijki w dłoń i energicznym krokiem zadbać o mięśnie praktycznie całego ciała.

Jesteś zbyt wielkim zmarzluchem i temperatura odstrasza Cię skutecznie od aktywności na świeżym powietrzu? Wtedy wybierz się na basen. Przepłyń kilka basenów, a na “deser” spędź kilka minut w jacuzzi.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby po prostu nie przeleżeć pod kocem całej zimy! Jest to miłe, ale na dłuższą metę wcale nie korzystne dla naszego zdrowia.

Tagi: