Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu!

plakat wydarzenia w Pasażu Grunwaldzkim
Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu!

7 kwietnia we Wrocławiu będziemy obchodzić Dzień Zdrowia i wspólnie propagować zasady zdrowego stylu życia. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia zapoczątkowany w połowie XX wieku przez Światową Organizację Zdrowia.

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu  rozpocznie się o godzinie 12.00 w Pasażu Grunwaldzkim. Przez 4 godziny uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty zdrowotnych i sportowych atrakcji, m.in. z bezpłatnych porad dietetycznych i konsultacji fizjoterapeutycznych.

W programie imprezy znajdą się również:

• pomiar składu ciała,

• pomiar saturacji,

• alkogogle – zobacz na trzeźwo, jak działa alkohol,

• występy wrocławskich grup sportowych (Wrocławska Akademia Tai Chi,  EGO Centrum Zdrowia i Rekreacji ),

• pokaz ćwiczeń fizycznych,

• konkursy prozdrowotne zorganizowane przez zespół „Szkoły w Formie” oraz „Miasta w Formie”.

• punkt malowania twarzy,

• lekcja mycia rąk oraz podglądanie bakterii pod specjalną lampą.

Dzień Zdrowia we Wrocławiu to także początek promocyjnych atrakcji u partnerów. W dniach 8-14 kwietnia będzie można skorzystać z zajęć na ściance wspinaczkowej, poćwiczyć judo, zobaczyć czym jest capoeira, jak prawidłowo uprawiać nordic walking oraz spróbować gry w squasha. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizuje Dni Otwarte oraz specjalny wykład dla pierwszych 30 wrocławian.

Termin: 7 kwietnia, godz. 12.00-16.00

Miejsce: Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22, poziom 0

Organizator: Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego

Partnerzy: Nutri-Med, RehaFit, EGO Centrum Zdrowia i Rekreacji, Polska Grupa Uzdrowisk, Wrocławska Akademia Tai Chi, Chris, CRD Berek, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ścianka wspinaczkowa Fpinka, Gwardia Judo, KS Capoeira, Acteam, Wrocław Squash Club.

07.04.2013 (niedziela), 12.00 do 16.00