Relacja z Dnia Zdrowia we Wrocławiu

W minioną niedzielę (7 kwietnia br.) we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim wszyscy chętni mogli skorzystać z porad specjalistów, a także sprawdzić stan swojego zdrowia wykonując darmowe badania profilaktyczne. Ponadto można było wziąć udział w licznych konkursach i wygrać prozdrowotne nagrody. Wszystko to za sprawą Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz jego partnerów.

Uśmiechnięci organizatorzy przypomnieli wszystkim dbającym o swoje zdrowie o istotności podstawowych badaniach profilaktycznych. Dużym zainteresowanie cieszyło się badanie wykonywane przez Polską Grupę Uzdrowisk – saturacja. Wrocławianie z chęcią sprawdzali, czy prawidłowo myją ręce oraz jak działa alkohol – alkogogle.

Do dyspozycji uczestników byli również dietetycy i fizjoterapeuci, którzy chętnie prowadzili bezpłatne konsultacje. W przerwie pomiędzy poradami profesjonalistów odbył się także pokazy w wykonaniu Wrocławskiej Akademii Tai Chi.

Kluczowym partnerem całego przedsięwzięcia był program Miasto w Formie, który zachęcał do przyłączenia się do grona kreujących modę na zdrowy styl życia.Tagi: