Dlaczego warto drumsować?

Drums Alive to forma zajęć fitness stworzona w Niemczech przez Carrie Ekins. Carrie była związana ze sportem i fitnessem przez całe życie. Na jednej z bardzo licznych konwencji, na których występowała, poważnej kontuzji uległ jej staw biodrowy. Przez kolejne 9 miesięcy była „przywiązana” do wózka inwalidzkiego. Ciężko sobie wyobrazić jak Carrie musiała to przeżyć… Jednak nie poddała się. Wymyśliła formę aktywności fizycznej odpowiednią dla jej możliwości, czyli Drums Alive – zajęcia z piłkami Body ball i pałeczkami, którymi można uderzać w piłkę niczym w bęben.

Drums Alive okazał się doskonałą formą zajęć dla ludzi na wózkach, ale nie tylko.

Odkryto, że to idealne ćwiczenia przeciwdziałające efektom demencji starczej. Mózg pobudzony do zintegrowanej pracy obu półkul, poprzez skoordynowanie pracy prawej i lewej strony ciała, przy uderzaniu pałeczkami w rytm muzyki, utrzymuje swoją prace na wysokim poziomie. W ten sposób osoby starsze mogą lepiej funkcjonować. Często też podczas ćwiczeń dodaje się wydawanie dźwięków lub wypowiadanie słów, co zwiększa intensywność pracy mózgu.

Dzieci, które ciężko zachęcić do zajęć fitness, chętnie bawią się na lekcjach Drums Alive. W Niemczech funkcjonuje program nauczania dzieci w szkołach, przy wykorzystaniu uderzeń pałeczkami. W ten sposób wspiera się rozwój lateralizacji, czyli odpowiedniej współpracy prawej i lewej półkuli mózgowej, z czym dzieci mają duży problem i w konsekwencji ciężko im się nauczyć czytać i pisać. Drums kształtuje poczucie rytmu, na co kładzie się obecnie ogromny nacisk. Dzieci, które mają problem z koncentracją i są bardzo ruchliwe, przez drums-owanie mogą w przystępny sposób uczyć np. liczenia. W ten sposób zostaje zrealizowana metoda nauki przez zabawę. W rezultacie Drums Alive okazał się doskonałą formą aktywności, wspierającą rozwój psychofizyczny dzieci.

Dla osób szukających sposobu wyzwolenia energii, odreagowania, radości z ruchu, drumsowanie jest jednym z najlepszych rozwiązań. Już ludy pierwotne wystukiwały rytm wykorzystując różne przedmioty i techniki. Nasza kora pierwotna w związku z tym odczuwa wielkie zadowolenie z możliwości poczucia rytmu w ciele. Osoby ćwiczące razem Drums Alive bardzo się integrują i budują cudowną atmosferę. Dlatego też samo oglądanie lekcji nie daje satysfakcji. Musisz tego spróbować i poczuć. To jak energetyczny trans…

Podsumowując, zajęcia Drums Alive niosą ze sobą korzyści psychoterapeutyczne, choreoterapeytyczne, prozdrowotne, proedukacyjne i prospołeczne.

 W wielu krajach na świecie Drums Alive jest już bardzo popularny. Największym powodzeniem cieszy się ta forma zajęć w Izraelu. Ponieważ my, Polscy trenerzy i prezenterzy reprezentujemy bardzo wysoką jakość, wciąż poszukujemy nowych, skutecznych i wartościowych zajęć fitness. Dlatego z ogromną satysfakcją wprowadzamy do naszego kraju Drums Alive.

Zapraszamy do klubu „Fitness Planet“ na zajęcia Drums Alive, a do szkoły fitness „Akademia Fitness Planet” na szkolenia Drums Alive.

Więcej informacji: www.fitnessplanet.com.pl /www.abcfit.pl / www.instruktorfitness.com.pl

Agnieszka Bajer - Ciszewska

   trener fitness

Tagi: