Dlaczego warto iść na basen?

Pływanie to jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej - kształtuje mięśnie klatki piersiowej, ramion, pleców, nóg, brzucha oraz redukuje napięcie mięśniowe. To doskonała forma relaksu dla Twojego ciała, ponieważ oprócz treningu aerobowego, masażu napiętych mięśni, zabiegu ujędrniająco-wyszczuplającego, pływanie łagodzi skutki życia w stresie.

Trening wodny rozwija mięśnie całego ciała przez co polecany jest każdemu, bez względu na wiek i kondycję. Szczególnie wskazany jest osobom z nadwagą oraz schorzeniami kręgosłupa. Regularne pływanie wzmacnia kondycję, usprawnia przemianę materii, pozwala zrzucić kilka zbędnych kilogramów, koryguje wady postawy i zapobiega skrzywieniom kręgosłupa. To także świetna forma rehabilitacji po urazach bądź operacjach.

Pływanie do idealny odpoczynek dla Twojego ciała, ponieważ odciąża stawy i rozluźnia mięśnie. Siła wyporu wody sprawia, że ciężar ciała maleje nawet o 90%. W wodzie wykorzystuje się prawie całą powierzchnię płuc, dzięki czemu nasz organizm jest dotleniony i po pływaniu czujemy zastrzyk energii. Ciśnienie panujące w wodzie oraz niższa od otoczenia temperatura mają zbawienny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Pływanie poprawia krążenie krwi w żyłach jednocześnie obniżając tętno. Dzięki temu nasz organizm się hartuje i uodparnia na przeziębienia. Pływanie pozytywnie wpływa również na naszą urodę - wygładza skórę, pomaga w walce z cellulitem i żylakami, a także opóźnia procesy starzenia się.

Pływać można przez cały rok - latem na kąpieliskach “pod chmurką” a jesienią, zimą, wiosną na pływalniach krytych. Zachęcamy do odwiedzenia otwartego przez okrągły rok Aquaparku Wrocław, który posiada zarówno pływalnie wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W strefie rekreacyjnej do dyspozycji jest kilka rodzajów basenów (m.in. solankowy, dziecięcy, pływacki, zewnętrzny), 7 zjeżdżalni, 4 jacuzzi oraz inne atrakcje wodne, np. leniwa rzeka, basen z falami, Dziecięca Zatoka, strefa dla dzieci z brodzikiem. Osoby, które chcą po prostu popływać, mogą skorzystać z basenu sportowego o długości 25m i szerokości 20m. Krótko mówiąc: Aquapark Wrocław to miejsce, gdzie każdy może się świetnie bawić, wypocząć i zadbać o zdrowie bez względu na porę roku.

Tagi: