Marszem w Nowy Rok

Źródło: Lady Fitness Club

Indoor Walking, czyli marsz po wąskich, specjalnych bieżniach napędzanych siłą nóg znakomicie poprawia wydolność płuc, siłę mięśni, równowagę i samopoczucie. A jak odchudza! Podczas 45-minutowego treningu spalamy do 700 kcal.

Indoor Walking to grupowe zajęcia, podczas których maszeruje się po bieżni (mechanicznej, nie elektrycznej) o nachyleniu od 8 do 10 stopni, napędzanej wyłącznie siłą mięśni nóg. Do wysiłku zachęca rytmiczna muzyka i instruktor, który sprawdza poprawność wykonywanych ćwiczeń i nie pozwala leniuchować. Efekty? Koszulka mokra od potu i ok. 700 kcal mniej. A jeśli ktoś ma obawy, że przebieranie nogami na bieżni to nuda – nic bardziej mylnego, wystarczy raz pójść na zajęcia, by się przekonać, że czas mija szybko.

- Na bieżni trochę biegamy, chodzimy w różnym rytmie, żeby nie było monotonii. Bardzo dużo zależy od osobowości instruktora. Ćwiczenie razem z uczestniczkami, żartowanie, wprowadzanie elementów choreograficznych sprawia, że panie dobrze się bawią. Poza tym zajęcia prowadzimy z podziałem na poziom zaawansowania: panie ćwiczą na bieżni przez 15 minut (początkującym naprawdę wystarczy), a bardziej zaawansowane po 30 i 45 minut – mówi Kasia Zielińska, instruktor Lady Fitness Club. – Po tym czasie schodzimy z bieżni i zabieramy się za wzmacnianie, a  potem za stretching.

Taki trening służy poprawie kondycji, sile i elastyczności mięśni.

 

- Pierwsze, co można zauważyć, to wzrost wydolności organizmu – jest coraz lepsza z zajęć na zajęcia. Mniej więcej po miesiącu (przy treningach dwa razy w tygodniu) panie bez problemu wytrzymują już 30 minut na bieżni. Widać też, że tracą tkankę tłuszczową, a u pań, które chodzą regularnie przez dłuższy czas obserwuję bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o rzeźbę ciała – zaznacza Katarzyna Zielińska.  

Tego typu zajęcia prowadzone są właśnie w Lady Fitness Club, który przygotował specjalny konkurs dla czytelników:

 

Lady Fitness Club zaprasza do zapisów na Indoor Walking w styczniu. Nowe osoby będą ważone co dwa tygodnie. Panie, które w ciągu trzech miesięcy treningu schudną ponad 5 kg, zostaną nagrodzone miesięcznym karnetem. 

Tagi: