Dzień Zdrowia we Wrocławiu w Classic Fitness

Z tej okazji 11 kwietnia w Galerii Dominikańskiej odbędzie się Dzień Zdrowia, podczas którego „Miasto w Formie” i partnerzy przygotują oferty zdrowotnych i sportowych atrakcji. Uczestnicy będą mogli skorzystać z porady dietetyka, psychologa a także stylisty i trenera sportu. Na wydarzeniu obecni będą również fizjoterapeuci, gotowi wykonać masaż czy zaprezentować ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. Każdy z uczestników będzie mógł dokonać pomiaru składu ciała, zmierzyć ciśnienie lub uczestniczyć w szkoleniu z zasad pierwszej pomocy prowadzonym przez ratowników medycznych.

Nowością tegorocznej edycji będzie możliwość odwiedzenia, w ramach dni otwartych, klubu Classic Fitness znajdującego się na czwartym piętrze Galerii Dominikańskiej. Klub przygotował bezpłatne zajęcia grupowe, z których będzie można skorzystać po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału.

Poniżej harmonogram bezpłatnych zajęć:
12:15-13:10 Indoor Cycling-Intro
12:00-12:55 Cross Trening
13:00-13:55 Pump
14:00-14:55 Atak na brzuch
15:00-15:55 Pilates
17:00-17:55 Indoor Cycling-Intro
18:00-18:55 Zdrowy Kręgosłup

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się już dziś! Zapisy tutaj.

Ponadto zapraszamy wszystkich wrocławian do skorzystania z bezpłatnej siłowni i sauny w godz. 11.00 - 19.00, a także bezpłatnych konsultacji trenerów personalnych Classic Fitness. Do dyspozycji uczestników będzie fizjoterapeuta i dietetyk udzielający bezpłatnych porad w klubie sportowym.

Każda osoba, która przyjdzie na zajęcia grupowe zorganizowane z okazji Dnia Zdrowia, otrzyma dodatkowo dwa vouchery na jednodniowe wejście do Classic Fitness o wartości 39 zł każdy. Podczas jednodniowego wejścia można bez ograniczeń korzystać z zajęć fitness, siłowni, strefy cardio i strefy treningu funkcjonalnego, zajęć indoor-cycling czy boksu. W cenę wejściówki jest również wliczona sauna.

Opisy zajęć:

Cross training -  to zajęcia grupowe w formie treningu obwodowego. To co najistotniejsze to intensywność i różnorodność ćwiczeń. D Na zajęciach wykorzystujesz opór własnego ciała oraz ciężary wolne (sztangi, hantelki, piłki lekarskie, kettelbells), a także z różnego rodzaju przybory (skakanki, stepy, itp). Na treningu Cross(obwodowym) pojęcia takie jak nuda i monotonia są nam obce. najnowsze badania naukowe udowodniły, że ten rodzaj treningu bardzo dobrze spala tk. tłuszczową.

Pump  - to połączenie aerobowych ćwiczeń przy muzyce (czasami z wykorzystaniem stepu) z treningiem siłowym. Instruktor demonstruje ćwiczenia z użyciem sztangi, a uczestnicy mogą dostosować obciążenie do własnych możliwości. Godzina ćwiczeń przy muzyce to trening wszystkich głównych grup mięśniowych i około 600 spalonych kalorii. Uczestnicy zajęć ciężar sztangi dobierają indywidualnie.

Atak na brzuch - zajęcia ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni brzucha. To lekcja o średniej intensywności z dużą liczbą ćwiczeń angażujących brzuch, w bezpiecznych, nie obciążających stawów pozycjach. Twój brzuch będzie smuklejszy i silniejszy. Instruktor zadba o to, by podczas ćwiczeń nie obciążać struktur kręgosłupa.

Pilates - jest polecany wszystkim, bez względu na płeć, wiek, kondycję fizyczną. Wiele z ćwiczeń w tym programie ma działanie rozciągające, wobec czego szczególnie skierowane są do osób pragnących poprawić elastyczność ciała, nauczyć się w kontrolowany sposób wykonywać ćwiczenia i zachować prawidłową postawę na co dzień.

Indoor - cycling - INTRO - zajęcia grupowe na rowerach stacjonarnych symulujące jazdę w terenie, przy świetnej muzyce. Idealne dla osób początkujących, chcących się nauczyć poprawnej techniki jazdy i oceny swojej wytrzymałości.

Zdrowy kręgosłup - to specjalistyczne zajęcia fitness, oparty na ćwiczeniach wzmacniających, oddechowych i rozciągających, dzięki któremu pozbędziesz się wszelkich bóli okolic kręgosłupa, bioder i karku, a wzmacniając mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków – zadbasz nie tylko o sylwetkę, ale i prawidłową postawę ciała. W efekcie poczujesz się zdrowiej, będziesz lepiej się prezentować i wyglądać. Pomocna w profilaktyce osteoporozy, otyłości i schorzeń kręgosłupa.

Zdrowie mamy tylko jedno – zadbajmy o nie! Każdy z uczestników z pewnością znajdzie coś dla siebie i zyska wiele cennych informacji. Do zobaczenia 11 kwietnia w Galerii Dominikańskiej!

11.04.2015 (sobota), 11.00 do 19.00