Dzień Zdrowia we Wrocławiu

Już 11 kwietnia Galeria Dominikańska we Wrocławiu zamieni się w centrum zdrowia i zdrowego stylu życia. Wspólnie będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia, który został  ustanowiony w połowie XX w. przez Światową Organizację Zdrowia.

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu  rozpocznie się o godzinie 11.00 w Galerii Dominikańskiej. Przez osiem godzin uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty zdrowotnych i sportowych atrakcji przygotowanych przez program „Miasto w Formie” i partnerów. Wrocławianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka, psychologa, internisty czy trenera sportu oraz wykonać badania: USG jamy brzusznej, pomiar ciśnienia, glukozy i cholesterolu. Ponadto będzie można wykonać pomiar składu ciała, a także poznać liczne ciekawostki zdrowotne.

Dzień Zdrowia to również okazja do przeanalizowania etykiet na produktach spożywczych czy rozmowy na temat bezpieczeństwa żywności. Na stanowisku NFZ zapewnimy dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Grupa studentów z ratownictwa medycznego UMW przeszkoli wszystkich chętnych z zasad pierwszej pomocy. Do dyspozycji wszystkich pań będzie stylista oraz pielęgniarka, która nauczy samobadania piersi, a zainteresowanym zostaną zaprezentowane ćwiczenia rehabilitacyjne. Organizatorzy pomyśleli również o atrakcjach dla najmłodszych – czeka na nich malowanie twarzy oraz liczne zabawy edukacyjne, m.in. Szpital Pluszowego Misia.

Na scenie podczas Dnia Zdrowia odbędzie się pokaz pierwszej pomocy oraz rozmowy z ekspertami. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach prozdrowotnych zorganizowanych przez zespół „Miasta w Formie” i wygrać ciekawe nagrody.

Nowością będzie możliwość odwiedzenia, w ramach dni otwartych, klubu Classic Fitness  znajdującego się na czwartym piętrze Galerii Dominikańskiej. W godz. 11.00 do 19.00 będzie dostępna bezpłatnie siłownia i sauna, a także konsultacje trenerów personalnych. Classic Fitness zaprasza również na darmowe zajęcia fitness, na które obowiązywać będą zapisy. Szczegóły na stronie www.miastowformie.pl

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku!

Wspólnie zadbajmy o zdrowie i formę!:)

11.04.2015 (sobota), 11.00 do 19.00