Dzień Zdrowia - profilaktyka i promocja zdrowia!

Podczas Dnia Zdrowia będzie można skorzystać z licznych atrakcji związanych z profilaktyką i promocją zdrowia. Specjaliści opowiedzą o tym jak zadbać o zdrowie i jakie badania wykonywać aby zapobiegać chorobom.

Dzięki obecności Przychodni Kardiomedical będzie możliwe dokonanie pomiarów ciśnienia, pomiarów glikemii i cholesterolu. Udostępnione zostaną materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób układu krążenia jak również dotyczące pierwszych symptomów groźnych objawów kardiologicznych. Ponadto Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu (DCO WOK) stworzy stoisko informacyjno – promocyjne – przy którym będzie można uzyskać informacje o bezpłatnych badaniach profilaktycznych oraz o tym, gdzie je wykonać we Wrocławiu. Dodatkowo przy tym stoisku będzie odbywać się nauka samobadania piersi a poza tym będzie szansa zmierzyć ciśnienie krwi. Tego w jaki sposób pomagać pacjentom onkologicznym w aspekcie pozamedycznym dowiemy się dzięki obecności organizacji Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie “Różowe Okulary”. Stowarzyszenie pomaga poprzez tworzenie grup wsparcia.

Kolejne działania profilaktyczne podejmowane będą przy stoisku Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, gdzie specjaliści udzielać będą porad stomatologicznych. Poruszony zostanie temat bruksizmu czyli zgrzytania zębami. Temat ten jest często pomijany i lekceważony przez pacjentów a z pewnością jest wart uwagi. Centrum Medyczne Synexus umożliwi dokonanie pomiaru ciśnienia, pomiaru tkanki tłuszczowej, cukru jak i również wykonie  badania spirometrycznego. Warsztaty z pierwszej pomocy zorganizują członkowie koła naukowego - SKN Ratownictwa Medycznego F.A.T. Działaczami tego koła są studenci Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Konsultacji internistycznych udzielał będzie lekarz medycyny Adrian Mrożek.

Pamiętajmy, że warto dbać o zdrowie aby zapobiegać niechcianym chorobom!

Serdecznie zapraszamy!

11.04.2015 (sobota), 11.00 do 19.00