Podczas Dnia Zdrowia na dzieci czekają wspaniałe atrakcje!

Już 11 kwietnia zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Dzień Zdrowia do Galerii Dominikańskiej. Organizując to wydarzenie nie mogliśmy zapomnieć o najmłodszych, dlatego przygotowaliśmy dla nich wiele niespodzianek, zabaw i konkursów. <--break->Warsztaty kreatywne dla dzieci zapewni Berek! Centrum Rozwoju Dziecka. Przy ich stoisku na dzieci czekają takie atrakcje jak: malowanie twarzy, skręcanie balonów, gry i zabawy integracyjne, quizy oraz zabawy kreatywne. Ponadto o godzinie 16:00 na scenie zostanie zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci.

Temat bezpiecznej żywności, który jest tematem przewodnim tegorocznego Dnia Zdrowia będzie pojawiał się także w dyskusjach z rodzicami. Zespół z Akademia Młodego Kucharza podejmie różne tematy, które z punktu widzenia rodzica są bardzo ważne, dlatego że dotyczą odżywiania dzieci. Specjaliści będą mówić m.in. o tym jak zapobiegać otyłości oraz problemom alergicznym. Na dzieci natomiast czeka mnóstwo atrakcji. Najmłodsi będą poznawać smaki i zapachy przeróżnych ziół jak i kiełków. Będą mieli okazje wziąć udział w zgadywankach i konkursach, które jednocześnie poszerzą ich wiedzę na temat żywnośći. Dzieci będą mogły wygrać bardzo fajne nagrody!Organizowane będą dla dzieci konkursy z możliwością wygrania darmowych zaproszeń do naszej Akademii Młodego Kucharza na zajęcia kulinarne w wybranych grupach wiekowych.

Dzięki obecności Szpital Pluszowego Misia dzieci będą mogły odnaleźć się w roli odpowiedzialnych opiekunów i zaprowadzić do lekarza swojego ulubionego, lecz niestety chorego misia. Uśmiechnięci studenci medycyny przeprowadzą z maluchami wywiad lekarski, osłuchają i opatrzą pluszowych podopiecznych oraz wytłumaczą jak postępować z chorym misiem, aby powrócił do zdrowia - wszystko po to, by przełamać dziecięcy strach przed wizytą u lekarza oraz lęk przed pobytem w szpitalu.

Zapraszamy serdecznie!

11.04.2015 (sobota), 11.00 do 19.00