Wydarzenie specjalne w ramach RE:akcji w depresji we Wrocławiu

materiał organizatora

Organizatorzy społecznej akcji psychoedukacyjnej „RE:akcja w depresji” we Wrocławiu, we współpracy z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu, serdecznie zapraszają do udziału w wystawie prac artystycznych na temat depresji oraz projekcji filmu „Helen” stanowiącego wnikliwe i poruszające studium depresji. Akcja odbywa się pod patronatem programu „Miasto w formie”.

Kiedy? Piątek, 18.03.2016 r., godz. 16.30. - 20.00.
Gdzie? Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, ul. Aleksandra Ostrowskiego 30b.

WSTĘP WOLNY!

Harmonogram wydarzenia:

16.30 - 17.00 - ogłoszenie wyników Konkursu Artystycznego "Pokaż mi to - Reakcja w depresji" oraz otwarcie wystawy prac konkursowych (w holu głównym, naprzeciwko biblioteki).
17.00 - 17.15 - powitanie oraz przedstawienie idei akcji "RE:akcja w depresji" (sala 45).
17.15 - 19.15 - projekcja filmu "Helen", reż. Sandra Nettelbeck (sala 45).
19.15 - 20.00 - komentarz do filmu przygotowany przez psychoterapeutę Krzysztofa Pawłuszko z Wrocławskiego Ośrodka Gestalt, następnie dyskusja z publicznością (sala 45).

Podczas wydarzenia ogłosimy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Pokaż mi to - Reakcja w depresji" oraz otworzymy wystawę prac konkursowych, która będzie dostępna do oglądania do końca marca 2016 r. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz ich gotowości do podzielenia się własnym doświadczeniem zgromadziliśmy ponad 60 różnorodnych prac. Reakcje w depresji wyrażone za pomocą obrazów, zdjęć, wierszy... A każda z nich wyjątkowa i poruszająca, ponieważ wypływająca z autentycznych przeżyć. Całość - zdecydowanie warta zobaczenia i poddania osobistej refleksji.

Po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród wyróżnionym uczestnikom zapraszamy na projekcję filmu "Helen" w reżyserii Sandry Nettelbeck. Obraz ten jest wnikliwym i poruszającym studium choroby depresyjnej. Pokazuje trudną drogę, jaką chory i jego otoczenie muszą wspólnie pokonać. Zobaczenie tego filmu, w połączeniu z profesjonalnym komentarzem psychoterapeutów, może stać się pogłębiającym i rozwijającym doświadczeniem, pomocnym w zrozumieniu zjawiska depresji - zarówno dla osób zmagających się z tym cierpieniem, jak i dla tych, którzy decydują się nieść pomoc ludziom przeżywającym kryzysy emocjonalne. Po filmie zachęcamy do dyskusji.

Więcej informacji na stronie organizatora oraz na facebooku.

Zapraszamy do udziału!

Termin: 
18.03.2016 (piątek), 16.30 do 20.00
Tagi: