Zadbaj z nami o zdrowie i dobrą formę! Dzień Zdrowia we Wrocławiu już 9 kwietnia

Bezpłatne badania, porady specjalistów, zajęcia sportowe i konkursy, a wszystko to z myślą o zdrowiu i dobrej formie wrocławian. Spotykamy się w Galerii Dominikańskiej w sobotę 9 kwietnia, z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

Dzień Zdrowia we Wrocławiu to inicjatywa jedyna w swoim rodzaju. Jedyny dzień w roku, który daje możliwość zatrzymania się w codziennym biegu i zatroszczenia o własne zdrowie. Całą akcję rozpoczynamy o godz. 11.00. Od tego momentu uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych prozdrowotnych atrakcji – przede wszystkim bezpłatnych badań (USG tarczycy, badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, analiza składu ciała i inne).

Wrocławianie będą mogli zasięgnąć porad wielu specjalistów, m.in. kosmetologa, fizjoterapeuty, osteopaty, dietetyka, diabetologa, podologa, endokrynologa czy kardiologa. Do dyspozycji wszystkich pań będzie pielęgniarka, która pokaże, jak badań piersi. Nie zabraknie pokazów i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach edukacyjnych oraz konkursach przygotowanych w ramach programu „Miasto w formie”.

W tym roku hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest „Pokonaj cukrzycę!”. Podczas naszego wydarzenia uczestnicy dostaną broszury, ulotki i materiały informacyjne dot. profilaktyki tej choroby. Na scenie przeprowadzane będą rozmowy ze specjalistami. Nie zabraknie także badań, porad i gadżetów dla cukrzyków.

Dzień Zdrowia to także okazja do zdobycia nagród. Przyjdź o 11.00, odbierz kartę na punkty, zbieraj naklejki i łap nagrody! Na aktywnych czekają m.in. torby sportowe, sprzęt fitness i wejściówki do najzdrowszych miejsc we Wrocławiu.

Aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu, dlatego uczestników „Dnia Zdrowia” zapraszamy na dzień otwarty do Fitness Academy w Galerii Dominikańskiej. Na sali siłowni będzie w tym dniu dostępny instruktor, trener personalny oraz fizjoterapeuta. Wszystkie przestrzenie będą udostępnione dla uczestników, w tym: siłownia, strefa cardio, strefa funkcjonalna, strefa stretchingu, sauny. Harmonogram bezpłatnych zajęć oraz zapisy na zajęcia są dostępne tutaj.

Więcej na miastowformie.pl oraz facebook.com/zdrowie.dieta.wroclaw/

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/986910641384485/

Organizatorem Dnia Zdrowia we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, realizator miejskiego programu „Miasto w Formie”. Program finansowany ze środków Miasta Wrocław.

09.04.2016 (sobota), 11.00 do 19.00