Dzień Zdrowia we Wrocławiu - atrakcje

mat. własny

IV Dzień Zdrowia we Wrocławiu to wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość skorzystania z wielu prozdrowotnych atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów jak i bezpłatnych badań. Nie zabranie niespodzianek, konkursów czy rozmów na scenie ze specjalistami. Dzień Zdrowia to także okazja do zdobycia nagród. Przyjdź o 11.00, odbierz kartę na punkty, zbieraj naklejki i łap nagrody! Na aktywnych czekają m.in. torby sportowe, sprzęt fitness i wejściówki do najzdrowszych miejsc we Wrocławiu.

Sprawdźcie jakie atrakcje czekają na odwiedzających Galerię Dominikańską 9 kwietnia!

Badania profilaktyczne i pomiary

KardioMedical Poradnie Kardiologiczne - pomiary ciśnienia tętniczego, ocena ryzyka sercowo - naczyniowego, zalecenia dietetyczne dla osób z nadciśnieniem, ulotki informacyjne.

CORAMDED Sp. z o.o. Centrum Medyczne - badanie usg tarczycy, cholesterolu i glukozy glukometrem, pomiar ciśnienia, porady kosmetologa medycznego, porady i konsultacje podologa w zakresie pielęgnacji stóp, porady lekarza dermatologa, badanie porady wizażysty medycznego. Ulotki, materiały promocyjne gadżety i kupony rabatowe.

Kampania RATUJ STOPĘ - stanowisko na którym wykwalifikowana pielęgniarka będzie oglądać stopy cukrzyków by ocenić ich stan i w porę zainterweniować, porady dotyczące dalszego postępowania. Materiały edukacyjne i informacje dotyczące kampanii.

Centrum Rehabilitacji Body Balance - porady fizjoterapeuty, osteopaty, masażysty. Masaże przy użyciu specjalnego krzesła do masażu; instruktarz prostych ćwiczeń leczniczych, głównie przy bólach kręgosłupa. Przy tym stoisku będzie można się zaopatrzyć w ulotki informacyjne z przykładowymi ćwiczeniami.

Centrum Medyczne Synexus - pomiar glukozy, ciśnienia oraz metabolizmu spoczynkowego. Zaproszenia na bezpłatne badania, ulotki, vouchery, karty do interpretacji wyników badań, gadżety dla cukrzyków oraz materiały edukacyjne.

Poradnia Psychodietetyczna Rymkiewicz - pomiar składu ciała, konsultacje dietetyczne oraz psychodietetyczne.

Polskie Towarzystwo Stomatologii Oddział Wrocław - wykonywanie przeglądów stomatologicznych w celu wykrywania potencjalnych zmian na błonie śluzowej jamy ustnej oraz stanu higieny jamy ustnej predysponującym do ich powstawania. Instruktaże higieny jamy ustnej z poradami stomatologicznymi odnośnie diety oraz prawidłowych metod oczyszczania jamy ustnej. Materiały edukacyjne.

Gabinet Masażu Pracownia Zdrowia - porady dietetyków/specjalistów ds. żywienia, konsultacje z zakresu zdrowego odżywiania i stylu życia, analiza składu ciała, krótkie masaże relaksacyjne, rabaty na konsultacje dietetyczne i zajęcia ruchowe.

Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna

Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - prezentacja materiałów edukacyjnych dla kadry pedagogicznej szkół i przedszkoli. Udzielanie informacji jak i poradnictwo w zakresie terapii cukrzycowej.

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu - nauka samobadania piersi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, dystrybucja materiałów edukacyjnych dot. badań profilaktycznych (mammografia, cytologia, kolonoskopia).Promowanie zdrowego stylu życia - Europejski Kodeks Walki z Rakiem.

Wrocławskie Centrum Zdrowia SP ZOZ -  miejskie Programy Zdrowotne. Prowadzenie edukacji zdrowotnej dotyczące profilaktyki cukrzycy. Ulotki - dzienniczki pomiaru cukru we krwi. Materiały edukacyjne dla chorych na cukrzycę. Prowadzenie edukacji zdrowotnej w zakresie opieki nad kobietę w ciąży, matką i dzieckiem. Ulotki informacyjne.

POLSKI CZERWONY KRZYŻ Klub Honorowych Dawców Krwi - rejestracja potencjalnych dawców szpiku do międzynarodowej bazy DKM, poprzez wypełnienie ankiet rejestracyjnych i materiału genetycznego. Działalność eduacyjno - informacyjna na temat honorowego krwiodawstwa oraz walki z białaczką.

Studenckie Koło Naukowe First Aid Teachers - pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy RKO u dzieci i dorosłych; zadławienia i zakrztuszenia, oparzenia, złamiania.

Tydzień Zdrowia na Politechnice Wrocławskiej - aktywne zachęcanie do zdrowego stylu życia i promocja profilaktyki prozdrowotnej, zachęcanie do wykonywania badań profilaktycznych, promocja Tygodnia Zdrowia na Politechnice Wrocławskiej.

Dodatkowe atrakcje

Fitness Academy Stare Miasto - porady trenera i konsultantów z Fitness Academy na poziomie 0. Zapraszamy również na Dzień Otwarty do Fitness Academy Stare Miasto!

LightBox - promocja diety przeznaczonej dla osób z cukrzycą typu drugiego. Poczęstunek - ciasta dietetyczne, jogurty, sałatki. Książeczki informacyjne, gadżety.

Wrocławskie Centrum Badań EIT + Humanitarium Ogrody Doświadczeń - atrakcje dla dzieci. Prezentacja działania naturalnego konserwantu jakim jest witamina C, odkrywanie tajników kuchni molekularnej.

Uniwersytet SWPS Wrocław - promocja projektu promującego zdrowy styl życia pn. “Aktywne diady”, edukacja żywieniowa.

Stoisko Miasta w formie - stoisko informacyjne, konkursy, zagadki zdrowotne, wydawanie kart na punkty, wydawanie nagród.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:https://www.facebook.com/events/986910641384485/

Organizatorem Dnia Zdrowia we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, realizator miejskiego programu „Miasto w Formie”. Program finansowany ze środków Miasta Wrocław.

Serdecznie zapraszamy!

09.04.2016 (sobota), 11.00 do 19.00