Młodzież w formie! - bezpłatne zajęcia sportowe dla uczniów wrocławskich szkół!

mat. organizatora

Zumba? Hip Hop? Dance Hall? A może nauka gry w squasha? Zachęcamy do udziału w darmowych zajęciach sportowych w ramach lekcji wychowania fizycznego!

Wszystkie szkoły podstawowe (klasy 4-6) oraz szkoły gimnazjalne zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć wychowania fizycznego dla młodzieży, przygotowanej w ramach współpracy z fitWRO.

W dniach od 9 do 15 maja br. uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego będą mogli bezpłatnie wziąć udział w zajęciach tanecznych lub nauki gry w squasha. W okresie tym obiekty sportowe, będące współtwórcami karty sportowej fitWRO, udostępnią szkołom z terenu Wrocławia swoich trenerów, którzy poprowadzą niecodzienne lekcje wychowania fizycznego.

Do udziału w wydarzeniu zapraszane są szkoły podstawowe i gimnazjalne (młodzież w wieku 10 - 15 lat), których nauczyciele chcieliby pokazać uczniom ciekawe zajęcia sportowe i uatrakcyjnić lekcje WF-u.

Do wyboru są następujące zajęcia taneczne, które w szkołach poprowadzi tancerka Kamila Smalec z Centrum Sportowego Hasta La Vista:

  • Zumba
  • Hip hop
  • Street dance
  • Dancehall
  • MTV Dance

Ponadto młodzież zapraszana jest na naukę gry w squasha zarówno do Centrum Sportowego Hasta La Vista na ul. Góralską 5, jak i do Wrocław Squash Club na ul. Jana Długosza 71. Oba obiekty udostępniają uczniom profesjonalne korty do gry, sprzęt oraz opiekę trenera.

Udostępniane w ramach akcji zajęcia stanowią zaledwie część oferty, jaką przygotowało fitWRO dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Obejmuje ona m.in. zajęcia fitness, taniec i squasha, a także zajęcia siłowe i kształtujące prawidłową postawę. Zajęcia odbywają się w godzinach niekolidujących ze szkołą, w obiektach fitWRO na terenie Wrocławia a także w Kamieńcu Wrocławskim. Szczegóły oferty dostępne są na stronie www.fitwro.pl.

Terminy i zajęcia:

Termin: 9 -13 maja
Każda ze szkół może zgłosić chęć do przeprowadzenia w placówce zajęć sportowych w wybranej przez siebie godzinie (w przedziale 9:00 - 13:00)
Czas trwania zajęć: 45 - 55 minut
Liczba miejsc: 5 szkół, z każdej szkoły jedna klasa (ok. 25 osób)
Zajęcia do wyboru: Zumba, Hip Hop, Street Dance, Dance Hall
ZAPISY

Termin: 10 maja
Godziny: 9:00 - 10:30
Zajęcia squash poprowadzone przez trenera w obiekcie sportowym Squash Club
Czas trwania zajęć: 2 x 45 minut
Ilość uczestników: jedna klasa (ok. 25 osób)
ZAPISY

Termin: 11 maja
Godziny: 13:00 - 14:30
Zajęcia squash poprowadzone przez trenera w obiekcie sportowym Squash Club 
Czas trwania zajęć: 2 x 45 minut
Ilość uczestników: jedna klasa  (ok. 25 osób)
ZAPISY

Termin: 15 maja
Godziny: 12:00 - 13:00
Zajęcia taniec MTV przeprowadzone przez tenera w Centum Sportowym Hasta La Vista
Ilość uczestników: jedna klasa (min. 10 osób)
Czas trwania zajęć: 60 minut
Zajęcia do wyboru: taniecMTV, squash
ZAPISY

Termin: 15 maja
Godziny: 12:00 - 13:30
Zajęcia squash poprowadzone przez trenera w  Centum Sportowym Hasta La Vista
Czas trwania zajęć: 2 x 45 minut
Ilość uczestników: jedna klasa szkolna (ok. 25 osób)
ZAPISY

Uwaga! Z racji na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 2 maja!
Szczegóły do ustalenia po kontakcie telefonicznym z organizatorem.

Opisy zajęć:

ZUMBA łączy w sobie elementy aerobiku oraz tańców takich jak salsa, samba, hip hop, merengue oraz elementy sztuki walki, przez co jest świetnym rozwiązaniem ruchowym zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Młodzież uczy się elementów choreografii, zapoznaje z historią tańca i geografią pochodzenia jego części składowych w odniesieniu do zagadnień etnicznych.

HIP HOP to temat, który łączy w sobie zagadnienia subkulturowe, sportowe oraz muzyczne. Młodzież zapoznając się z historią hip hopu poznaje zagadnienia muzyczne takie jak sampling oraz wokalne takie jak rap czy beatbox, również zagadnienia modowe związane ze specyfiką ubierania w subkulturze hip hopowej. W odniesieniu do życia społecznego pogłębia wiedzę na temat zjawiska subkultury, uwrażliwia na jego różnice i związana z tym tolerancję, oraz uczy nowych form komunikacji. Od strony sportowej hip hop zapewnia pogłębianie koordynacji ruchowej w połączeniu ze specyficzną rytmiką, wprowadza w zagadnienia choreografii w układach solowych oraz grupowych. Uczy zręczności i sprytu ruchowego.

STREET DANCE to pomysł, którego zadaniem jest pokazanie różnych form tańca street dance. Młodzież uczy się różnych stylów tanecznych, które są połączone w jedną choreografię na prostych krokach i rozwiązaniach scenicznych. Kreatywny rozwój freestylowy z użyciem kroków podstawowych z hip hopu pozwala na wydobycie ekspresji w tańcu i interpretowaniu muzyki, rozwija wyobraźnię i uczy myślenia przestrzennego.

DANCEHALL to kolejny gatunek muzyczny wiążący się z zagadnieniami etnicznymi, a konkretnie kultury jamajskiej, gdzie taniec jest jej nieodzownym elementem. Koroną tej kultury jest tak zwana muzyka reggae. Oprócz kroków młodzież uczy się interpretacji muzyki, oraz tworzenia choreografii. To doskonała, energetyczna zabawa połączona z wielopłaszczyznową edukacją.

MTV Dance to energetyczne zajęcia łączące techniki Hip Hop, Dance Hall oraz House. Dynamiczna choreografia sprawia, że ciało nabiera płynności ruchu i poczucia rytmu.

Termin: 
09.05.2016 (poniedziałek) (Całodzienne) do 15.05.2016 (niedziela) (Całodzienne)
Tagi: