Otwarcie GOjump już w sobotę!

mat. organizatora

Odliczamy godziny do otwarcia największego parku trampolin w Polsce – GOjump. To już w najbliższą sobotę (14 maja) o godz. 10 przy ul. Długosza 59 we Wrocławiu.

-Liczba rezerwacji z godziny na godzinę rośnie – mówi Monika Tkacz-Tokajuk, pomysłodawczyni GOjump. – To cieszy. Od początku chcieliśmy stworzyć coś spektakularnego. Nie interesował nas tylko zwykły park trampolin. Chcieliśmy, żeby był największy w Polsce. Bo tylko na 3 500 m kw. i w ośmiu strefach zabawa się nie znudzi.

Z całą pewnością GOjump stanie się jednym z najważniejszych punktów na mapie atrakcji Wrocławia. Oprócz trampolin są tu także strefa freestyle i akrobatyczna: – Na Dolnym Śląsku nie mamy konkurencji – mówi Kamil Cieśluk, inwestor GOjump. – Nasza hala jest nie tylko największa, ale też bezsprzecznie ma najbardziej rozwinięte atrakcje.

– Jak widzę ten obiekt, to dochodzę do wniosku, że miasto może być dumne, że powstał on właśnie tu – mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Z kolei Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski, dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim mówi: – Dobrze, że blisko mieszkam. Znakomicie, że wybraliście Wrocław. Dzieci potrzebują akrobatyki, bo ona świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną.

– To właśnie nasze marzenie, by odczarować akrobatykę, ona nie jest tylko dla wyczynowców – podkreśla Jacek Marks z Grupy Everest, który czuwa nad trenerami w GOjump. – Tutaj poprzez zabawę i mnóstwo radości bierzemy udział w najskuteczniejszym, ogólnorozwojowym treningu. I to niezależnie od wieku.

Organizatorzy podkreślają, że w GOjump nie zabraknie atrakcji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jumperów – mali i duzi będą się bawić tak samo dobrze.: – Skakanie jest jak latanie – opowiada Tkacz-Tokajuk. – Gdy skaczesz, buzia sama się uśmiecha, bo wybicie do góry jest mocniejsze niż się człowiek spodziewa, skok jest wyższy niż oczekiwany. Wiąże się z tym mnóstwo pozytywnych emocji. Poza tym można się nieźle wyszaleć, a przy okazji zgubić kalorie. Dziesięć minut skakania to jak 30 minut biegania.

– Aby zacząć u nas przygodę ze skakaniem, wystarczy przebrać się w wygodny strój, założyć antypoślizgowe skarpetki i po krótkiej rozgrzewce z naszymi trenerami można wybierać ulubiony sposób zabawy – mówi Karolina Baworowska, menedżerka obiektu.

Wrażenia są niezapomniane – w GOjump możesz wybić się z trampoliny naprawdę wysoko, a w innej strefie bez obaw możesz lądować w basenie z gąbkami o głębokości 1.70 m. Mimo to jesteś bezpieczny: - U nas pod każdą matą trampolinową znajduje się dodatkowa, zabezpieczająca siatka. Tego nie mają inne parki – podkreśla Baworowska.

Najbardziej czasochłonny był dobór odpowiednich trenerów. – Jestem dumny z naszej ekipy, bo mamy najlepszych z najlepszych, wyczynowców i sportowców – nie tylko wiedzą, jak nauczyć salta, ale także inspirują, zarażają pasją do skakania i aktywności sportowej – mówi Marks.

Piotr Kunysz, ambasador GOjump, a na co dzień pracownik naukowy AWF i szef stowarzyszenia, które skupia wszystkie szkoły snowboardowe w Polsce, mówi: – Dotychczas, żeby trenować trzeba było jechać do Niemiec albo Czech. Teraz Wrocław ma swoje miejsce. Będę tu prowadził treningi i przygotowywał chętnych do sezonu zimowego. Na trampolinach można bezpiecznie trenować ewolucje, które potem łatwo przenieść na stok. To dobry pomysł także dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę ze sportami zimowymi i wodnymi.

Ogromna hala GOjump podzielona jest na trzy podstawowe strefy: trampolin rekreacyjnych, na których dzieci, młodzież i dorośli będą mogli do woli skakać (to aż 750 m kw.) wraz z basenem z gąbkami, skokami na ogromną, pneumatyczną poduchę, miejscem, gdzie można doskoczyć z piłką do kosza, boiskiem do gry w zbijaka i megatrampą - o rekordowej powierzchni niemal 40 m kw.

Jest też strefa freestyle, gdzie na jedynej na Dolnym Śląsku rampie będzie można bezpiecznie trenować skoki na snowboardzie, nartach, rolkach, rowerach i lądować na ogromnej poduszce pneumatycznej. I jedyna we Wrocławiu akrobatyczno-cyrkowa strefa, gdzie, w ramach Akademii GOjump, pod okiem instruktorów będzie można ćwiczyć akrobatykę, freerunning czy też ewolucje cyrkowe na szarfach i kołach. Dokładnie takie, jak podziwiamy chociażby w programie "Mam Talent!". Strefa ta już wkrótce będzie wyposażona w specjalną podłogę, lustra, drabinki, przyrządy do ćwiczenia akrobatki. Będzie to przestrzeń zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.

Oczywiście w GOjump są  także pokoje eventowe, w których można zorganizować urodziny dla dzieci, spotkania integracyjne, a nawet wieczór kawalerski czy panieński.

Na antresoli powstaje też właśnie strefa odpoczynku z miejscem dla najmłodszych. Dzieci do 3. roku życia będą mogły za darmo korzystać z minitrampoliny.

GOjump już od najbliższej soboty (14.05) będzie otwarty 7 dni w tygodniu w godz. 10-22. Bilety można rezerwować na stronie www.gojump.pl (indywidualne – 29 zł, grupowe –19 zł).

Termin: 
14.05.2016 (sobota), 10.00 do 22.00
Tagi: