Spot Dolnośląskiego Centrum Onkologii namawia kobiety do badań

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu

Już od piątku 10 czerwca w dwóch wrocławskich kinach - Nowych Horyzontach oraz Dolnośląskim Centrum Filmowym - przed seansami wyświetlany jest spot Dolnośląskiego Centrum Onkologii zachęcający kobiety do badań profilaktycznych. „Breast Unit” opowiada o nowoczesnym systemie leczenia raka piersi, gdzie najbardziej liczy się czas oraz współpraca wielodyscyplinarnego zespołu specjalistów.    

Półminutowy spot powstał w oparciu o wcześniej nakręcony film na temat leczenia w DCO.

W filmie samych siebie zagrali lekarze z różnych dyscyplin, a także pacjentki Dolnośląskiego Centrum Onkologii - te, które wygrały walkę z nowotworem jak i te, które wciąż zmagają się z rakiem piersi. Dzięki temu zabiegowi spot jest bardziej wiarygodny i przekonywujący, co miejmy nadzieję, przełoży się na większą liczbę wykonywanych badań profilaktycznych. W filmie oprócz lekarzy i pacjentek, swojego głosu użyczyła znana aktorka - Kinga Preis.

Dolnośląskie Centrum Onkologii jest pierwszym szpitalem publicznym, który zdecydował się na taki rodzaj akcji profilaktycznej.

Film i 30-sekundowy spot wyprodukowało studio MANIFIESTA, a zapłaciła za to Fundacja Wspierania Onkologii Dolnośląskiej „Razem wygramy”.

„Breast Unit” można obejrzeć w serwisie Youtube jak i na oficjalnej stronie szpitala.

Tagi: