Stoki nie tylko w zimę!

Mogłoby się wydawać, że gdy tylko śniegi stopnieją to stoki narciarskie stanowią opuszczoną bazę, która znowu nabiera życia gdy tylko pojawią się pierwsze mrozy. Nic mylnego! Stoki stanowią rewelacyjną bazę dla wyczynów rowerowych.

 

Oprócz oznakowanych szlaków w obrębie stoków góskich zauważyć można dropy, gapy, walle, stoliki, wiraże, kładki. Ponieważ są stworzone w pobliżu stoków narciarskich, to należy liczyć się ze stromym zjazdem i dużą prędkością. A aktywne wyciągi ułatwiają przedostanie się z rowerwm na sam szczyt stoku.

Jeżeli lubisz ekstremalne wyczyny rowerowe, to sprawdź czy dany stok posiada bike park, czyli przygotowaną bazę również dla rowerzystów!

 Co napotkasz na trasie?

Drop- przeszkoda z uskokiem, z której skaczesz, nie posiada łagodnego zjazdu.

Gap- przeszkoda z dziurą, którą należy przeskoczyć.

Wall- ściana o stromym zboczu, zjazd może skończyć się przewrotem w przód

Stolik- przeszkoda na która najeżdżasz posiadająca wypłaszczenie na szczycie oraz zjazd, możesz po niej przejechać lub po wybiciu przeskoczyć

Wiraż- zakręt

Kładka- wąska drewniana przeszkoda po której przejeżdżasz.

 

Rowerowe stoki na Dolnym Śląsku:

-Góra Dzikowiec

-Czarna Góra

Bardzo dobrze przygotowane zaplecze rowerowe z wykorzystaniem wyciągów narciarskich można również odnaleźć w dość bliskiej okolicy, wśród czeskich resortów narciarskich, jak Scott Spindl Bike Park, Areal Peklak Ceska Trebova, czy też Kouty nad Desnou.

 Ciekawe linki, więcej tras w Polsce:

roweronline.pl

szerokiej-drogi.pl

strefamtbsudety.pl

facebook.com/SuliWoods/

 

A tutaj propozycja tras w Czechach:

-Trutnov Trails

-Rychlebskie Ścieżki

Ewa  Kuliś

(JES Ewa Kuliś)

Tagi: