Energetyczne zakończenie 10. Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia

mat. własny

W sportowym stylu zakończyliśmy 10. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W niedzielę, 25 września odbył się Maraton Fitness, który poprowadziły kluby zaangażowane w tworzenie wrocławskiej karty sportowej fitWRO. Maraton Fitness na Wyspie Słodowej rozpoczął Tydzień Ruchu 2016.  

Wydarzenie zgromadziło ponad stu zwolenników dobrej formy i okazało się dobrym sposobem na sprawdzenie swojej kondycji - dwugodzinne ćwiczenia okazały się nie lada wyzwaniem. Trenerki dodawały otuchy w najtrudniejszych momentach, a ćwiczące osoby motywowały się nawzajem, aby dotrwać do końca maratonu.

Dwugodzinny Maraton składał się z trzech form. Trening rozpoczął się od energetycznej Zumby prowadzonej przez Emilię Krumin z Fitness Błękitna Laguna. Dynamiczna muzyka porwała do zabawy nie tylko uczestników maratonu, a także licznych obserwatorów zmagań pod sceną. Następnie nadszedł czas na Body Shape z trenerką Natalią Kobielą z Fitness Błękitna Laguna. Był to trening kondycyjno-wzmacniający z elementami treningu funkcjonalnego. Maraton zakończył modelujący sylwetkę Brazylijski Shape z Kasią Katanek z Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Krakowska 98".

Najbardziej zaangażowane i wyróżniające się osoby zostały nagrodzone zaproszeniami do klubów fitness. Mimo, iż cały trening był intensywny i można było czuć się zmęczonym, to uczestnicy wychodzili z niego zadowoleni, z uśmiechem na twarzy. Na pewno nie bez znaczenia było to, że pogoda dopisała ćwiczącym, a świecące słońce dodawało energii w trudniejszych momentach.

Maraton Fitness 2016 - ciekawostki:

  • 200 metrów kwadratowych sceny,
  • 87 zapisanych uczestników + kilkudziesięciu, którzy dołączyli się w trakcie trwania Maratonu,
  • najmłodsza zumbistka miała 2 lata,
  • najstarszy uczestnik Maratonu miał 63 lata.

Organizatorem wydarzenia było Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z fitWRO.

Termin: 
25.09.2016 (niedziela), 16.00 do 18.00
Tagi: