Specjalistyczny zawrót głowy

Subscribe to Specjalistyczny zawrót głowy

Nie przestajemy dbać o letnią formę

W niedzielę 31 lipca odbędzie się kolejny trening na Pergoli. Tradycyjnie zaczynamy o godz. 14.00. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Żukowska.
 
Zajęcia rozpoczną się treningiem Total Body Workout. Są to intensywne i skuteczne ćwiczenia, oparte na podstawowych ruchach. Zajęcia mają na celu wzmacnianie, kształtowanie i rzeźbienie wszystkich partii mięśniowych naszego ciała.
Termin: 
31.07.2016 (niedziela), 14.00

Wenerolog

Lekarz zajmujący się zapobieganiem i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. Wraz z dermatologią, wenerologia stanowi jedną specjalizację lekarską. Do wenerologa warto zgłosić się z niepokojącymi objawami w okolicach narządów płciowych (szczególnie po ryzykownym stosunku seksualnym).

Urolog

Lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego i męskich narządów płciowych. Do urologa powinny zgłaszać się osoby z kamienicą nerkową, mocznicą, zapaleniami nerek, chorobami pęcherza moczowego, problemami z prostatą. Należy oddzielić urologię od nefrologii, która zajmuje się schorzeniami miąższu nerkowego (np. kłębkowe zapalenia nerek). W diagnostyce i leczeniu niektórych chorób np. kamicy dróg moczowych współdziałanie tych dwóch dziedzin jest bardzo pomocne.

Stomatolog

Lekarz zajmujący się leczeniem schorzeń zębów, przyzębia, jamy ustnej oraz twarzoczaszki. Do jego zadań należy również diagnozowanie nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem uzębienia. Stomatolog potocznie nazywany jest dentystą.

Reumatolog

Lekarz zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń stawów i tkanek okołostawowych. Choroby te wywołują długotrwały ból, mogą także powodować zapalenia stawów. Do reumatologa zgłaszają się pacjenci cierpiący na RZS, zwyrodnienia stawów, dnę moczanową, odczuwający ból w obrębie kości i stawów.

Radiolog

Lekarz zajmujący się obrazowaniem ciała człowieka z pomocą promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego i ultradźwięków. Radiolog może wykonywać i opisywać badania takie jak: RTG, tomografia komputerowa, angiografia, angioplastyka, rezonans magnetyczny.

Strony