Jak szybko i zdrowo zrobić formę na lato?

Jeśli czujesz na sobie presję zbliżającego się lata, a także chcesz wyczarować smukłą i zdrową sylwetkę, to nie jest na to jeszcze za późno. Mimo że za oknem już słońce, to w dalszym ciągu, możesz sprawić, że do lata będziesz zachwycała swoją sylwetką na jednej z plaż. Jak więc zgubić zbędne kilogramy i wymodelować sylwetkę? Oto kilka sprawdzonych i zdrowych sposobów, które pomogą ci zrobić formę na lato.

Po pierwsze – dieta

Jeśli chcesz zdążyć do lata, najlepiej już od dziś zmień swoje nawyki żywieniowe. To właśnie dieta, będzie odpowiedzialna za 70% twojego letniego sukcesu. Nie chodzi tu o drastyczne i ciężkie katowanie się produktami, których nie znosisz. Na samym początku wyrzuć ze swojego jadłospisu cukier i wszelkie gazowane, kolorowe napoje. Dzięki temu ograniczysz zbędne węglowodany, a dodatkowo zaczniesz jeść mniej niż dotychczas. Pamiętaj także, by spożywać 5 zbilansowanych posiłków dziennie, a od razu poczujesz się lżejsza.

Po drugie – pij dużo wody

Odpowiednie nawadnianie organizmu, to klucz do zdrowej i smukłej sylwetki. Jeśli więc do tej pory unikałaś wody, musisz od dziś pić co najmniej dwa litry dziennie. Warto więc w tym momencie odstawić wszystkie słodzone napoje, energetyki czy nawet przetworzone soki. Zacznij pić wodę, która dodatkowo zahamuje uczucie głodu. Pij małymi łyczkami, a za to często, gwarantujemy, że szybko zauważysz efekty.

Po trzecie – czas na trening

Okazuje się, że forma na lato wymaga poświęceń. Nie ma więc wymówek, czy jesteś zmęczona po pracy, czy po prostu ci się nie chce. Zapisz się już dziś na pobliską siłownie i odwiedzaj ją chociażby trzy razy w tygodniu. Zaciśnij więc zęby i poświeć godzinę lub dwie na trening. Głównie skup się na ćwiczeniach cardio, poprawiających kondycję, które dodatkowo rzeźbią mięśnie. Możesz dodatkowo zacząć podnosić lekkie obciążenia, co dodatkowo przyspieszy spalanie tłuszczu.

Po czwarte – poranny jogging

Bieganie jest jedną z najskuteczniejszych form rzeźbienia sylwetki, a także spala relatywnie dużo kalorii. Nawet zaawansowany trening fitness, nie zastąpi porannego joggingu. Wybierz się chociażby na 30 minut biegania, a efekty przyjdą same. Nie porywaj się od razu na długie i mordercze trasy, gdyż brak kondycji da ci o sobie znać już po pierwszych 10 minutach. Zacznij od wyznaczania sobie małych, równych przebieżek, a z czasem zwiększaj dystans. Od razu poczujesz różnicę.

Po piąte – bądź konsekwentna

Bez konsekwencji w działaniu, nawet nie masz co liczyć na sukces. Nie tylko dieta i ćwiczenia, ale przede wszystkim ich konsekwentne utrzymywanie i wykonywanie, pozwoli ci zauważyć efekty w krótkim czasie. Musisz także wiedzieć, że konsekwencja zmieni twój sposób myślenia, a dzięki temu każdy kolejny trening, czy odmówienie słodkiej przekąski przyjdzie ci z łatwością.