Zdrowy samouczek

Subscribe to Zdrowy samouczek

Rower nietypowo!

Wakacje powoli się kończą, ale można wykorzystać weekend na rowerowe wycieczki. Możliwości jest dużo i każdy może znaleźć coś dla siebie, a warto dobrać odpowiedni rower do planowanej trasy.<--break->

Choroby układu krążenia - jak zapobiegać?

Choroby układu krążenia stanowią ogromne wyzwanie dla zdrowia publicznego. Są najczęstszą przyczyną zgonów w Polce. Każdego roku z powodu chorób serca umiera ponad 170 tys. kobiet i mężczyzn - najczęściej na skutek zawału serca, choroby wieńcowej lub udaru. Każdy z nas wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, jednak w praktyce wygląda to trochę gorzej. Samo leczenie nie jest proste i bywa uciążliwe, a osoby chore muszą systematycznie brać leki, chodzić do lekarzy czy wykonywać różne badania, nawet te inwazyjne. Niektóre schorzenia wymagają operacji. Poniżej prezentujemy wskazówki, które pozwolą zmniejszyć ryzyko na zachorowania na choroby serca.

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu

Spot Dolnośląskiego Centrum Onkologii namawia kobiety do badań

Już od piątku 10 czerwca w dwóch wrocławskich kinach - Nowych Horyzontach oraz Dolnośląskim Centrum Filmowym - przed seansami wyświetlany jest spot Dolnośląskiego Centrum Onkologii zachęcający kobiety do badań profilaktycznych. „Breast Unit” opowiada o nowoczesnym systemie leczenia raka piersi, gdzie najbardziej liczy się czas oraz współpraca wielodyscyplinarnego zespołu specjalistów.    

mat. własny

Studencie, ucz się mądrze - czyli jak przetrwać sesję

Nadchodzi ten trudny dla studentów czas, w którym doba staje się zdecydowanie zbyt krótka, sen drogocenny i trudno dostępny, a głowa przepełniona wiedzą zdobywaną sumiennie podczas ostatnich miesięcy. Dla jednych debiut, dla bardziej wprawionych kolejna przygoda na drodze do ukończenia studiów – sesja egzaminacyjna. Jak sobie z nią poradzić, by nie zwariować i udać się w końcu na zasłużony odpoczynek?

źródło: informacja prasowa

Wspólnie w trosce o SERCE

 We wrześniu obchodzimy Światowy Dzień Serca, w związku z tym Centrum Medyczne Synexus organizuje kampanię „Wspólnie w trosce o SERCE” mającą na celu zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę kontroli stanu swojego zdrowia – szczególnie w kontekście chorób kardiologicznych oraz przyczynienie się bezpośrednio do wzrostu świadomości na temat chorób sercowo-naczyniowych, w zakresie przeciwdziałania odległym skutkom tych chorób.

Dobry wzrok ucznia

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla najmłodszych oznacza to powrót do szkolnej ławki i kilka godzin wytężonej nauki każdego dnia, co stanowi duże wyzwanie dla wzroku. Oprócz skompletowania nowej wyprawki warto więc wybrać się z dzieckiem na profilaktyczne badanie wzroku, aby wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

Strony